Erasmus+ and the Globe!
Erasmus+ Δράσεις Εκπαιδευτικά προγράμματα Κοινωνικές

Βίντεο του ΕΠΑΛ Ψαχνών στα πλαίσια Erasmus+

Μαθητές και καθηγητές του ΕΠΑΛ Ψαχνών δημιούργησαν ένα βίντεο που παρουσιάζει τον τόπο μας, την τοπική οικονομία και μία “βιώσιμη ιδέα” για την τοπική οικονομία βασισμένη στην γεωργία. Το βίντεο δημιουργήθηκε στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus:

• Reduce! Reuse! Recycle!

Το πρόγραμμα αποτελεί σύμπραξη ανάμεσα σε Λύκειο της Σικελίας, Γυμνάσιο της Ρεουνιόν και στο ΕΠΑΛ Ψαχνών. Ο κωδικός του προγράμματος είναι: 2020-1-IT02-KA229-079827_3.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους:

• Γιώργο Ψαθά, Δήμαρχο του Δήμου Διρφύων Μεσσαπίων, που μας υποδέχθηκε στο Δημαρχείο και έδωσε συνέντευξη στους μαθητές του σχολείου.
  • Τάσο Ρέμπελο, Τεχνολόγο Γεωπόνο στην περιοχή των Ψαχνών, που μας ξενάγησε στις καλλιέργειες του και μας έδωσε σημαντικές πληροφορίες για τη δουλειά του.